Rok 2016

Szkoła » Wymiana » Rok 2016

W dniach 13-17 marca 14 uczniów IV LO wraz z opiekunami: p. Owczarczak i  p. Wysoczańską uczestniczyło w wymianie z zaprzyjaźnioną niemiecką szkołą Söderblom Gymnasium w Espelkamp w Nadrenii Północnej- Westfalii. Gospodarze przywitali nas bardzo serdecznie poczęstunkiem w szkolnej stołówce, po czym wszyscy udali się do swoich hostów. Wieczór spędziliśmy w miłej atmosferze, na małym przyjęciu powitalnym.

W poniedziałek uczestniczyliśmy w lekcjach takich, jak wiedza o społeczeństwie, religia, czy język angielski. Oczywiście lekcje prowadzone były w języku niemieckim, więc mieliśmy okazję podszkolić się w mowie sąsiadów. Warto wspomnieć, że najstarsi z uczniów zaczynają indywidualne przygotowania do matury, więc mając ostatni tydzień szkoły, świętowali, przebierając się zgodnie z ustalonymi motywami. Następnie zostaliśmy oprowadzeni po szkole i graliśmy w „podchody” ulicami Espelkamp, poszukując odpowiedzi na zadane pytania. Popołudnie spędziliśmy z naszymi hostami.

We wtorek udaliśmy się pociągiem na wycieczkę do miasta Paderborn, które było siedzibą parlamentu Karola Wielkiego. Zwiedzaliśmy stare miasto, katedrę oraz pałac renesansowy, po czym mieliśmy czas wolny.

Środę rozpoczęliśmy lekcjami i zawodami sportowymi. Po południu nasi przemili gospodarze zorganizowali dla nas przyjęcie pożegnalne. Wszyscy się świetnie bawili.

Czwartek był dniem powrotu. Po śniadaniu, pożegnaniu i wspólnym zdjęciu wszystkich uczestników wymiany, wyruszyliśmy w drogę powrotną, planując już przyjęcie naszych przyjaciół za rok. Z pewnością ich wizyta u nas będzie równie udana.

 

Dominika Grymuza

 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com