Październik

Warto przeczytać » NOWOŚCI BIBLIOTEKI » Rok szkolny 2012/2013 » Październik

 • Bezcenne, bardzo osobiste w tonie, wspomnienia z życia w getcie warszawskim. Marek Edelman w krótkich „migawkach” przywołuje straszne, ale i wzruszające wydarzenia, które go najbardziej poruszyły.
  Bezcenne, bardzo osobiste w tonie, wspomnienia z życia w getcie warszawskim. Marek Edelman w krótkich „migawkach” przywołuje straszne, ale i wzruszające wydarzenia, które go najbardziej poruszyły.
 • Pewnego dnia Henrik – typowy kombinator i próżniak znajduje telefon komórkowy, który zaprasza go do tajemniczej Gry w Alternatywną Rzeczywistość. Pochłonięty kolejnymi zadaniami aby tylko pozostać w grze, zaczyna zdawać sobie sprawę, że gra niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo…
  Pewnego dnia Henrik – typowy kombinator i próżniak znajduje telefon komórkowy, który zaprasza go do tajemniczej Gry w Alternatywną Rzeczywistość. Pochłonięty kolejnymi zadaniami aby tylko pozostać w grze, zaczyna zdawać sobie sprawę, że gra niesie za sobą śmiertelne niebezpieczeństwo…
 • Utwór fantazy utrzymujący średniowieczny klimat, ukazujący losy sieroty Kylara Sterna, od jego trudnego dzieciństwa w Norach (nazwa najbiedniejszej części miasta), przez praktyki u najlepszego siepacza w całej okolicy Durzo Blinta, aż do walki ze złem i niesprawiedliwością jako Anioł Nocy.
  Utwór fantazy utrzymujący średniowieczny klimat, ukazujący losy sieroty Kylara Sterna, od jego trudnego dzieciństwa w Norach (nazwa najbiedniejszej części miasta), przez praktyki u najlepszego siepacza w całej okolicy Durzo Blinta, aż do walki ze złem i niesprawiedliwością jako Anioł Nocy.
 • Po bestsellerowej „Cukierni Pod Amorem” zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką, która urzeka opowieścią o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna. Autorka zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, romansach.
  Po bestsellerowej „Cukierni Pod Amorem” zapraszamy na kolejną wyśmienitą ucztę literacką, która urzeka opowieścią o czasach minionych, pełnych nostalgicznego piękna. Autorka zabiera czytelników w niezapomnianą podróż do dziewiętnastowiecznej Francji, snując opowieść o niezwykłej kobiecie: malarce, emancypantce, skandalistce. O jej pasji, pragnieniach, romansach.
 • Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii
  Wzruszająca saga rodzinna, osadzona w malowniczej scenerii pachnących wrzosami wzgórz Kornwalii
 • Seria Jutro to cykl 7 powieści dla młodzieży. Opisuje inwazję i okupację Australi przez obce mocarstwo. Wydarzenia są przedstawione przez główną bohaterkę - Ellie , która wraz z niewielką grupą nastoletnich przyjaciół toczy partyzancką wojnę z wrogiem w okolicach swojego rodzinnego miasta Wirrawee.
  Seria Jutro to cykl 7 powieści dla młodzieży. Opisuje inwazję i okupację Australi przez obce mocarstwo. Wydarzenia są przedstawione przez główną bohaterkę - Ellie , która wraz z niewielką grupą nastoletnich przyjaciół toczy partyzancką wojnę z wrogiem w okolicach swojego rodzinnego miasta Wirrawee.
 • Ciąg dalszy Spętanych przez bogów, opowieści o przeklętej miłości współczesnych nastolatków – potomków greckich bogów – połączonych przeznaczeniem, rozdzielonych klątwą antycznych bogiń zemsty.
  Ciąg dalszy Spętanych przez bogów, opowieści o przeklętej miłości współczesnych nastolatków – potomków greckich bogów – połączonych przeznaczeniem, rozdzielonych klątwą antycznych bogiń zemsty.
 • Kolejna powieść niemieckiej królowej kryminału! Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało się dotychczas tylko z niepowodzeń i odrzucenia?
  Kolejna powieść niemieckiej królowej kryminału! Samson obserwuje życie zupełnie sobie obcych kobiet. Identyfikuje się z nimi i chce wiedzieć o nich wszystko. Może dlatego, że jego własne życie składało się dotychczas tylko z niepowodzeń i odrzucenia?
 • Pełna ciepła opowieść pozwalająca uciec od rzeczywistości. Kiedy Anna obejmuje posadę kierowniczki księgarni, ma wrażenie, iż spełniły się wszystkie jej marzenia. I nie tylko dlatego, że dzięki nowej pracy ma szansę uciec od trójki niesfornych pasierbic i dokazującego dalmatyńczyka...
  Pełna ciepła opowieść pozwalająca uciec od rzeczywistości. Kiedy Anna obejmuje posadę kierowniczki księgarni, ma wrażenie, iż spełniły się wszystkie jej marzenia. I nie tylko dlatego, że dzięki nowej pracy ma szansę uciec od trójki niesfornych pasierbic i dokazującego dalmatyńczyka...
 • Epicka opowieść osnuta wokół burzliwych losów niezwykłej kobiety – Hiszpanki z dobrego domu, która poświęca miłość i rodzinne szczęście, by w imię swoich przekonań budować lepszy świat (m.in. zostaje brytyjskim szpiegiem).
  Epicka opowieść osnuta wokół burzliwych losów niezwykłej kobiety – Hiszpanki z dobrego domu, która poświęca miłość i rodzinne szczęście, by w imię swoich przekonań budować lepszy świat (m.in. zostaje brytyjskim szpiegiem).
 • Barwna saga osadzona w przepięknych nowozelandzkich plenerach! Niezwykła historia miłości, trudnych wyborów, zdrady, namiętności i niełatwej przyjaźni. A wszystko na tle egzotycznej kultury maoryskiej.
  Barwna saga osadzona w przepięknych nowozelandzkich plenerach! Niezwykła historia miłości, trudnych wyborów, zdrady, namiętności i niełatwej przyjaźni. A wszystko na tle egzotycznej kultury maoryskiej.
 • Słodko-gorzka komedia o tym, że zauroczenie to nie miłość, wiedza to nie mądrość, a dobry początek nie gwarantuje happy endu…
  Słodko-gorzka komedia o tym, że zauroczenie to nie miłość, wiedza to nie mądrość, a dobry początek nie gwarantuje happy endu…
 
 • Dodaj link do:
 • www.facebook.com