Grudzień

Warto przeczytać » NOWOŚCI BIBLIOTEKI » Rok szkolny 2012/2013 » Grudzień

 • Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Uważa się za znawcę płci pięknej, a kobiety w jego życiu będą bardzo istotne i staną się przyczyną najróżniejszych perypetii, historyjek oraz dostarczą niemałych wrażeń i powodów do przemyśleń…
  Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Uważa się za znawcę płci pięknej, a kobiety w jego życiu będą bardzo istotne i staną się przyczyną najróżniejszych perypetii, historyjek oraz dostarczą niemałych wrażeń i powodów do przemyśleń…
 • Poruszająca opowieść o zaufaniu, zdradzie i wybaczeniu… Historia dwóch sióstr Rebecci i Mayi na tle szalejącego huraganu u wybrzeży Karoliny Północnej. Mroczne tajemnice z dzieciństwa, miłość, przyjaźń, wypadek, macierzyństwo.
  Poruszająca opowieść o zaufaniu, zdradzie i wybaczeniu… Historia dwóch sióstr Rebecci i Mayi na tle szalejącego huraganu u wybrzeży Karoliny Północnej. Mroczne tajemnice z dzieciństwa, miłość, przyjaźń, wypadek, macierzyństwo.
 • Pierwszą księgą z nowej trylogii Canavan - Trylogia Zdrajcy, jest „Misja Ambasadora”, potem jest „Łotr” i „Królowa Zdrajców”. Przedstawione historie mają miejsce około 20 lat po wydarzeniach opisanych w Trylogii Czarnego Maga.
  Pierwszą księgą z nowej trylogii Canavan - Trylogia Zdrajcy, jest „Misja Ambasadora”, potem jest „Łotr” i „Królowa Zdrajców”. Przedstawione historie mają miejsce około 20 lat po wydarzeniach opisanych w Trylogii Czarnego Maga.
 • To wartka powieść, wykraczająca poza ramy gatunku prozy lekarskiej. Łączy w sobie wątki sensacyjne i obyczajowe, przy czym nic nie jest tu takie, jakie się wydaje. Autor mnoży nie tylko zagadki, ale też ich ciekawe rozwiązania, wplata je w misterną i zaskakującą intrygę.
  To wartka powieść, wykraczająca poza ramy gatunku prozy lekarskiej. Łączy w sobie wątki sensacyjne i obyczajowe, przy czym nic nie jest tu takie, jakie się wydaje. Autor mnoży nie tylko zagadki, ale też ich ciekawe rozwiązania, wplata je w misterną i zaskakującą intrygę.
 • Powieść w interesujący sposób pokazuje życie małego miasteczka, stopniowo obnażając prawdę o poszczególnych postaciach, ich kompleksach, lękach, mniejszych i większych grzeszkach, o ambicjach i marzeniach.
  Powieść w interesujący sposób pokazuje życie małego miasteczka, stopniowo obnażając prawdę o poszczególnych postaciach, ich kompleksach, lękach, mniejszych i większych grzeszkach, o ambicjach i marzeniach.
 • Walka kotów, czyli gierki, kombinacje, spiski ludzi wpływowych o jeszcze większe wpływy w Hiszpanii lat 30 ubiegłego wieku, a w środku - zaplątany i nieświadomy niczego Anglik.
  Walka kotów, czyli gierki, kombinacje, spiski ludzi wpływowych o jeszcze większe wpływy w Hiszpanii lat 30 ubiegłego wieku, a w środku - zaplątany i nieświadomy niczego Anglik.
 • Wspaniała książka, pisana pięknym językiem. Nieocenione źródło informacji o Polsce końca XIX i początku XX aż do czasów współczesnych. Rodzinna saga autorki wzbogacona fotografiami i ilustracjami.
  Wspaniała książka, pisana pięknym językiem. Nieocenione źródło informacji o Polsce końca XIX i początku XX aż do czasów współczesnych. Rodzinna saga autorki wzbogacona fotografiami i ilustracjami.
 • To zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety - wykształcone i takie, które nie skończyły nawet podstawówki, pracownice wielkich korporacji i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci.
  To zbiór niezwykłych reportaży. Ich bohaterkami są kobiety - wykształcone i takie, które nie skończyły nawet podstawówki, pracownice wielkich korporacji i bezrobotne, szczęśliwe i połamane przez życie. Łączy je jedno: mimo niezliczonych trudności zdecydowały, że urodzą swoje dzieci.

Książki zakupione dzięki Radzie Rodziców.

 
 • Dodaj link do:
 • www.facebook.com