Grudzień

Warto przeczytać » RECENZJA MIESIĄCA » Rok szkolny 2012/2013 » Grudzień

 

Grudzień to magia Świąt Bożego Narodzenia.

Własnie do tej  tematyki często w swych książkach nawiązuje  Richard Paul Evans.

Evans jest autorem poruszających powieści, z których każda trafia na pierwsze miejsca amerykańskich list bestsellerów. Dzięki temu może spokojnie pogodzić pisanie z wychowywaniem piątki dzieci i angażowaniem się w działalność organizacji charytatywnych. Jest  założycielem organizacji charytatywnej „The Christmas Box House International” na rzecz zaniedbanych i wykorzystywanych dzieci. Mieszka w Salt Lake City, w stanie Utah.

 

Dotychczas w Polsce ukazało się jego 11 powieści (w bibliotece mamy wytłuszczone tytuły):


- „Stokrotki w śniegu”

- „Obiecaj mi”

- „Podarunek”

- „Słonecznik” (inny tytuł to „Bliżej słońca”)

- „Szukając Noel”

- „Doskonały dzień”

- „Dotknąć nieba”

-  „Najcenniejszy dar”

- „Na rozstaju dróg”

- „Papierowe marzenia”

- "Klory tamtego lata"


CYTATY Z KILKU KSIĄŻEK:

  • „Co jest istotą świąt Bożego Narodzenia? To proste pytanie: łaska Boża. Oraz zrozumienie tego, że nie możemy na nią zapracować, tak samo jak nie możemy zasłużyć na to, by w naszym życiu pojawiła się miłość. Ze swojej natury łaska jest darem, czymś, co otrzymujemy bezwarunkowo, nieobwarowane żadnymi nakazami, nie w zamian za coś. Najlepsze, co możemy zrobić, to otworzyć na nią nasze serca, by przyjąć ją w pełni, z całych sił, z całą mocą i przekonaniem, że dzięki niej możemy stać się lepszymi ludźmi. To moim zdaniem prawdziwy cud Bożego Narodzenia.” („Stokrotki w śniegu”)
  •  „Wszyscy nosimy w głowie obraz tego, jak powinno wyglądać nasze życie, namalowany pędzlem naszych pragnień i celów.Tymczasem w ostatecznym rozrachunku okazuje się, że ono nigdy nie wygląda tak, jak sobie wyobrażaliśmy. W tym tkwi najgłębsza tajemnica człowieczeństwa. choć wolimy nie wierzyć, życie w znacznej części jest tylko reakcją na okoliczności. " („Słonecznik”)
  • „Złamane przyrzeczenia są jak rozbite lustra. Ranią tych, którzy się ich kurczowo trzymają i wpatrują w popękane odbicia samych siebie.” („Obiecaj mi”)
  • „Nasze czyny nie są strzałami, które wypuszczone znikną gdzieś w kosmosie, są raczej bumerangami, które wrócą do nas prędzej czy później.” („Podarunek”)
  • „Okazuj dobro wszystkim ludziom, bo nigdy nie wiesz , jaki krzyż przyszło im dźwigać, ani jak bardzo potrzebują twojego wsparcia.” („Szukając Noel”)

 

 
 
  • Dodaj link do:
  • www.facebook.com